Archiwum kategorii: Porady dla bloggerów

Jak pozycjonować bloga firmowego?

Częścią strategii marketingowej wielu firm jest prowadzenie bloga. Content marketing to istotny element, który wpływa na to, jaką widoczność w wyszukiwarce Google osiąga Twoja witryna. Skuteczne pozycjonowanie bloga wymaga jednak świadomego zastosowania działań z zakresu SEO, ponieważ tworzone treści powinny być nie tylko pomocne dla użytkownika, ale także przyjazne dla wyszukiwarki. 

Blog firmowy, a pozycjonowanie strony

Pozycjonowanie bloga firmowego jest de facto jednym z działań, jakie specjaliści SEO rekomendują w celu zwiększenia ruchu na stronie. Ze względu na to, że eksperckie treści, które zamieszczasz na blogu, przyciągają użytkowników, którzy szukają fachowych porad, warto wykorzystać przestrzeń blogową do promowania całego serwisu. Taki efekt można uzyskać zakładając bloga w katalogu, czyli na jednej z podstron naszego serwisu. Wykorzystywane w artykułach słowa kluczowe wzmacniają w ten sposób całą domenę, co wpływa na pozycję naszej strony w rankingu Google.

Struktura bloga 

Jeśli chcesz, żeby blog przynosił korzyści Twojej firmie, powinieneś zadbać o jego strukturę. W ten sposób potencjalny klient nie będzie miał problemów z dotarciem do treści, które zawierają odpowiedzi na jego pytania. Najlepszym rozwiązaniem, które zapobiega chaotycznemu rozmieszczeniu wpisów, jest stworzenie na blogu kategorii lub oznaczanie poszczególnych artykułów tagami. W przypadku agencji marketingowej mogą to być na przykład kategorie/tagi: SEO, SEM, Social Media, Analityka itp. Użytkownik, poruszając się po przejrzyście skonstruowanej stronie, będzie do niej wracał w przyszłości. Segregację treści blogowych można wykorzystać do pozycjonowania poprzez zamieszczenie opisu na każdej z podstron dotyczącej konkretnej kategorii. Jednym z podstawowych czynników wpływających na pozycjonowanie jest także struktura samego tekstu, który zamieszczamy na blogu. Nie należy zapominać o umieszczaniu odpowiednio ponumerowanych nagłówków (H1, H2, H3 itd.). Przejrzysty i czytelny tekst jest doceniany zarówno przez użytkowników, jak i boty Google, które crawlują, czyli przeszukują strony. 

Źródło fotografii: https://www.pexels.com/pl-pl/@enginakyurt