Jakie korzyści może zyskać twoja firma, stosując integrację baz danych?

W każdej szybko rozwijającej się firmie można zauważyć również ogromny przyrost liczby danych. Ich prawidłowa interpretacja jest niezwykle istotna, kiedy mowa o podejmowaniu celnych decyzji biznesowych. Jednak kiedy pod uwagę należy brać informacje pochodzące z wielu działów i programów, może dojść do pomyłki. Przed taką sytuacją może ochroni integracja baz danych.

Jak integracja baz danych może pomóc Twojej firmie?

Szczególnie w dużych korporacjach ilość danych, z jakimi każdego dnia mają styczność zarówno pracownicy poszczególnych działów, jak i w końcu osoby zajmujące się ich wnikliwą analizą, są ogromne. Właśnie z potrzeby integracji wszystkich danych niezbędnych do podejmowania celnych decyzji dotyczących rozwoju firmy, powstały narzędzia i rozwiązania Business Intelligence. Jakie niosą za sobą korzyści? Przeróżne i jest ich naprawdę sporo.

Pomagają zoptymalizować procesu analityczne, które w tradycyjnych warunkach zajmują dużo czasu i są monotonne. Analitycy, zamiast skupiać się na interpretacji pozyskanych informacji, muszą najpierw uporać się z ich uporządkowaniem. Dzięki integracji baz danych wszystko czego potrzebują, znajduje się w jednym miejscu i mogą od razu „przejść do rzeczy”. Tym samym przyspieszony jest cały proces od pozyskania danych, przez ich przedstawienie i interpretację, po celną decyzję biznesową. Praca staje się bardziej efektywna, ponieważ ilość czasu potrzebna na zalezienie potrzebnych informacji zdecydowanie się skraca. Wobec tego firma ma czas na to aby poświęcić swoją uwagę analizie i zrozumieniu danych, w czym niejednokrotnie pomaga przejrzysty interfejs, instynktowny dashboard i czytelne wykresy oraz tabele, będące częścią narzędzi Business Intelligence.

Czy integracja baz danych jest dla każdego?

Wprowadzanie rozwiązań Business Intelligence nie należy do najtańszych, dlatego też nie są one polecane małym firmom, z niskim kapitałem i małą ilością danych do przerobienia. Jeżeli Twój biznes dopiero „raczkuje” z pewnością nie masz styczności z na tylu dużą i zróżnicowaną liczbą informacji, aby nie być w stanie „zintegrować” jej ręcznie. Tyczy się to zarówno interpretowania jak i raportowania uzyskanych danych.

Warto jednak abyś już od początku planował moment, w którym zdecydujesz się na używanie narzędzi BI. Zastanów się jaki przychód, liczba pracowników oraz rodzaje i ilość danych sprawią, że będzie Cię stać na tę inwestycję i że będzie Ci niezbędna. Planowanie w ramach konkretnych terminów może okazać się zgubne. Być może satysfakcjonujący sukces osiągniesz już po roku działalności, ale może się okazać, że ten proces potrwa nawet kilka lat. Dlatego granicę zakupu płatnej integracji baz danych, określ wspominanymi wcześniej wskaźnikami.

Natomiast duże firmy, które bardzo szybko się rozwijają i na co dzień mają styczność z niebotycznymi ilościami danych z kilkunastu działów i oddziałów, bez BI nie poradzą sobie długo. Przede wszystkim pomoże ona w lepszej komunikacji między poszczególnymi specjalistami, o czym wspomniano w poprzedniej części artykułu. Co za tym idzie, usprawni procesy decyzyjne, mające niebagatelną rolę w rozwoju każdej działalności. Dlatego każdy biznes, który stać na omawiane rozwiązania, powinien się na nie zdecydować jak najszybciej. Im prędzej zostaną one wprowadzone do działań firmy, tym szybciej nauczą się z nich korzystać pracownicy, a to w zauważalny sposób zoptymalizuje ich pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *